9.třída na Zážitkovém dopoledni na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti

28.11.2019

Ve čtvrtek 28.11.2019 navštívila 9.třída Střední školu průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou v Uherském Hradišti, která každoročně pro deváťáky připravuje Zážitkové dopoledne.  Žáci se  formou  zajímavých aktivit seznamují s náplní  některých studijních oborů této školy.

V hotelové části školy ochutnali dobroty i nápoje připravené budoucími kuchaři, servírovali jim je budoucí číšnice a barmanky, zkusili si vyrobit ozdobné ubrousky, nazdobit sušenky, vyrobit jednohubky, poznat různé druhy koření podle vůně, nacvičit servírování, znalost jednotlivých druhů příborů a sklenic při svátečním stolování a seznámili se s turistickými zajímavostmi našeho kraje.

Ve zdravotnické části školy je čekal nácvik jemné motoriky nutné při lékařských zákrocích . Zavazovali tkaničky u bot pomocí  kleští, připravovali sterilní  operační pole a hádali názvy lékařských nástrojů a jejich použití.

Největší překvapení je čekalo v části průmyslovky: mobilní planetárium s úžasným filmem o zkoumání vesmíru.

Program byl tradičně velmi dobře připravený a žáci si odnesli spoustu nových informací a zážitků.

Mgr. Jandásková Vlasta

16. Říjen 2019