8.třída na Technickém jarmarku v Aircraft Industries Kunovice

7.11.2019

7.11.2019 se žáci 8. ročníku naší školy zúčastnili Technického jarmarku, který pořádá Krajská hospodářská komora Zlín. Letos jsme  navštívili firmu Aircraft Industries, a.s. v Kunovicích.

V úvodu exkurze  vyslechli krátké prezentace středních škol, které poskytují vzdělání v oborech potřebných při výrobě letadel: Střední odborné školy a gymnázia ve Starém Městě,  Střední školy letecké v Kunovicích a Středního odborného učiliště Uherský Brod.

V druhé části exkurze žáci zhlédli kompletní výrobu letadla L 410. Měli možnost si prohlédnout hangár, ve kterém  mají studenti Střední školy letecké k dispozici dvě letadla, na kterých se připravují do praxe.

Mgr. Jandásková Vlasta

16. Říjen 2019