Společenský ples


V sobotu 8. února 2020 vyvrcholilo naše pětiměsíční taneční zkoušení a vlastně i devítiroční čekání právě na tento den. Od první třídy jsme se všichni těšili, až přijde tento slavnostní okamžik.

Holky už od sobotního rána navštěvovaly kadeřnice, které jejich vlasy přetvořily do nádherných účesů, a před osmnáctou hodinou se všechny převlékly do překrásných bílých plesových šatů. V šest hodin se z holek staly krásné princezny a z kluků pohlední džentlmeni. A tak jsme se nervózní, ale natěšení sešli ve velkém sále na obecním úřadě. Všechna nervozita se na generálce dokonce ještě zvětšila. Klouzaly nám boty, pletly se nám kroky a zdálo se nám, že se kazilo, co mohlo.

 O půl osmé jsme začali večer krátkým proslovem a poděkováním všem učitelům, co nás učili, pořadatelům plesu a rodičům. Následně jsme oficiálně zahájili ples polonézou, kterou jsme společně s paní učitelkou Jitkou Adamíkovou a Martou Gablasovou nacvičovali už od září na hudbu Evžen Oněgin od Čajkovského. Po skončení jsme si zatančili s rodiči a o pár minut později jsme představili náš druhý tanec na píseň Young and beautiful. Náš netypický „scénický“ tanec jsme ozvláštnili černými škraboškami. Po tomto tanci jsme uslyšeli mohutný potlesk a společně s ním a s velkou úlevou jsme se vydali ven ze sálu.

 Nakonec jsme byli ošerpováni, a tím se z nás oficiálně stali absolventi deváté třídy Základní školy Babice. Pak nám naše spolužačka Barča Horňáková společně se svým tanečním partnerem Adamem Poláškem zatančili ukázky z latinskoamerických a standardních tanců. Zbytek večera jsme si vychutnávali to, že jsme spolu.
Celý večer jsme si všichni moc užili a myslím si, že na něj budeme vzpomínat ještě hodně dlouho. 

Chtěli bychom poděkovat celému SRPŠ, zvláště paní Koudelníčkové a Vlachynské,  za přípravu plesu i jeho organizaci. Také děkujeme paní Batůškové za krásnou výzdobu.

Za 9. třídu Ingrid Volfová