Deváťáci v Uherskohradišťské nemocnici

Letos již podruhé měli naši žáci 9.ročníku možnost podívat se do Uherskohradišťské nemocnice nikoliv jako pacienti, ale jako návštěvníci. Exkurze navazovala na besedu v loňském školním roce o profesích ve zdravotnictví a byla určena pouze pro žáky, kteří projevili vážný zájem o studium na Střední průmyslové, hotelové a zdravotní škole v Uh. Hradišti. Exkurze se v úterý 17.10.2023 zúčastnilo sedm děvčat. Vyslechla si přednášku o důležitosti správné hygieny  ve zdravotnictví, ověřila si speciálním přístrojem, jak si zvládla vydezinfikovat ruce, navštívila hematologické oddělení včetně laboratoří s ukázkami vyšetření, zpracování a skladování krve, viděla na vlastní oči, jak funguje nemocniční potrubní pošta a  navštívila dětské oddělení včetně dětské ambulance.