Poznávací zájezd - Worthing

26. dubna - 2. května 2024

Ve dnech 27. dubna – 2. května 2024 dostali někteří žáci z 8. a 9. ročníku možnost podívat se do Velké Británie. Zájezd nám pomohla naplánovat a uskutečnit CK Seagull z Holešova.

Na programu jsme měli procházku po křídových útesech u města Eastbourne na jihu Anglie, návštěvu lázeňského města Brighton s mořským akváriem a vyhlídkovou věží 360° a prohlídku filmových studií Warner Bross, kde se točily film o Harry Potterovi. V Londýně - hlavním městě Spojeného království jsme se prošli kolem Buckinghamského paláce, Parlamentu, udělali jsme si piknik v parku, svezli se metrem (the Tube) a samém závěru navštívili netradiční muzeum ponuré a temné historie Londýna – London Dungeon.

Ubytování bylo zajištěno v anglických rodinách, které nás přijaly velmi mile. Postarali se nám nejen o jídlo a nocleh, ale také nám dali možnost ověřit si v praxi znalosti angličtiny.

Domů jsme po šesti dnech strávených střídavě v autobuse, v domech našich dočasných rodin, na výletech a na cestách dorazili sice velmi unaveni, ale plni dojmů a zážitků.