Škola v přírodě

Naše letošní škola v přírodě, která probíhala od 27. 5. do 31. 5., byla nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné. Tři třídy – 3., 4. a 5. třída – strávily nádherný týden ve středisku Kopánky. Každý den byl plný aktivit a dobrodružství, na které děti jen tak nezapomenou.

1. den: Okouzlující Luhačovice a příjezd do střediska

Cesta do Kopánek začala zastávkou v Luhačovicích, kde jsme obdivovali krásy tohoto lázeňského města. Prošli jsme se Slunečními lázněmi a procházka ve vodě s kamínky nám příjemně masírovala nohy. Odpoledne jsme dorazili do našeho ubytování a děti byly nadšené z útulných pokojů. Po zabydlení jsme vyrazili na průzkum okolí střediska, vyzkoušeli sportovní atrakce, zahráli si míčové hry a prozkoumali okolí.

2. den: Indiánský den

Druhý den se nesl v indiánském duchu. Každá třída si vyrobila svou vlajku a vymyslela pokřik, který pak nacvičovala. Odpoledne probíhaly indiánské disciplíny, jako štafeta se sekerou, házení do terčů a závody v obratnosti. Hry jsme hráli ve smíšených družstvech, což posílilo týmového ducha. Večer jsme zakončili společenskými hrami. I když dětem občas bylo smutno po rodičích, všechny aktivity je natolik zabavily, že to zvládly s úsměvem.

3. den: Výprava na Velký Lopeník

Třetí den jsme se vydali na téměř 15 km dlouhou túru. Cílem byla rozhledna Velký Lopeník, odkud jsme obdivovali úchvatný výhled. Zajímavostí bylo, že se rozhledna nachází na hranici Česka a Slovenska, takže jsme byli jednou nohou na Slovensku. Cestou jsme procházeli nádhernou přírodou a všechny děti zvládly túru na jedničku. Večer nás čekal táborák, kde jsme si opékali špekáčky a zpívali písničky u kytary.

4. den: Tvoření a diskotéka

Čtvrtý den jsme začali výrobou náramků na památku a hraním míčových her. Odpoledne jsme se vydali do chráněné oblasti – Přírodní památky – Lom Rasová. Po nočním dešti cesta trochu bahnitá, ale všichni jsme to zvládli s úsměvem. Večer nás čekala dlouho očekávaná diskotéka, kde jsme si všichni zatančili a zazpívali. Diskotéka byla skvělým zakončením naší školy v přírodě. Celý týden jsme se dopoledne učili venku, což díky krásnému počasí šlo mnohem lépe. I když dětem občas bylo smutno po rodičích, všichni to zvládli a odnesli si spoustu krásných zážitků. Pro nás učitele to byl nádherný týden plný radosti a společných zážitků, které si budeme dlouho pamatovat.

Adéla Soukupová, Iveta Miklová, Marta Gablasová, Eva Botlíková