Adaptační pobyt žáků VI. třídy na Hájence v Semetíně

Ahoj,

my jsme VI. třída a ve středu 14.9.2022 jsme vyrazili na adaptační pobyt na Hájenku Semetín v překrásné přírodě nedaleko Vsetína. Vyjeli jsme ráno v 6:20 vlakem a na místě jsme byli kolem oběda. Následovalo seznámení s naším lektorem Lukášem, který se o nás po dobu pobytu staral. Po vynikajícím obědě jsme se rozdělili do třech pokojů a vybalili si věci. Další program byly hry s míčem a kruhy na seznámení se s lektorem a našimi novými spolužáky. Po večeři byl večerní hudební program, ve kterém jsme hádali různé písničky, což byla docela zábava.

Další den začal vynikající snídaní a pokračoval programem venku u chaty, kde jsme se učili různé básničky, museli si je zapamatovat a následně reprodukovat. Po méně vynikajícím obědě a poledním odpočinku jsme hráli bezvadné hry Tleskanou a Já, Viking, u kterých jsme se neskutečně pobavili. Večerní program byl nejskvělejší, hráli jsme hru Ruská ruleta se syrovým vejcem. Hra spočívala v tom, že někteří spolužáci měli pod papírovou čepicí schované syrové vejce a spolužák, který byl za dveřmi pak musel hádat kdo to je a nejvtipnější bylo, když to uhodl, bouchl jim do čepice a rozbil jim vejce na hlavě. Bavilo to hlavně nás, kteří jsme neměli vajíčkový vlasový zábal.

Poslední den začal vynikající snídaní a následoval poslední společný program s kartičkami o tom, jak dobře známe své spolužáky. Bohužel jsme se pak museli sbalit a po dalším výborném obědě vyrazit na cestu zpět domů.

Všem se nám tam moc líbilo, chata, jídlo i program byl super.

Ludmila a Adéla