Bezpečný internet

Každý, kdo se při používání internetu setká s nebezpečným či podezřelým obsahem, kontaktovat odborníky Internet Hotline a na tento materiál upozornit.

Jak linka funguje ?

Prostřednictvím webových stránek www.internethotline.cz nebo emailové adresy oznamte@internethotline.cz

Pracovníci linky jsou ke své činnosti řádně vyškoleni, materiály vyhodnotí a případně předají Policii ČR, se kterou má linka uzavřena smlouvu o spolupráci.

Zásady bezpečné práce s internetem

1.    Nezapomeň : Opatrný internetový surfař je inteligentní surfař !!!

2.    Nedávej nikomu adresu ani telefon !!! Nevíš, kdo se skrývá za obrazovkou !!!

3.    Neposílej po internetu nikomu svoji fotografii, nesděluj svůj věk !!!

4.    Udržuj heslo své internetové schránky v tajnosti, nesděluj ho ani kamarádovi !!!

5.    Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární emaily !!!

6.    Nedomlouvej se po internetu, aniž bys o tom řekl někomu z rodičů.

7.    Pokud Tě nějaký obrázek nebo e-mail šokuje, okamžitě opusť webovou stránku!

8.     Svěř se dospělému, pokud Tě internet vyděsí nebo přivede do rozpaků !!!

9.    Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy!! Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš !!!

16. Říjen 2019