Školní akademie 2023

Jak to viděli deváťáci

Dnes, ve středu 28. 6. 2023, se v naší škole uskutečnila tradiční akce, která však kvůli proticovidovým omezením v posledních letech neprobíhala, Miss a Missák. V odpoledních hodinách jsme pak předvedli malinko upravený program  široké veřejnosti. Tentokrát pod názvem Školní akademie.

Přípravy na ni byly velmi zajímavé. Zatímco jiné třídy začaly s předstihem, my ne. Týden před vystoupením jsme teprve vybrali písničky a začalo se nacvičovat. Nakonec jsme to ale zvládli.

Ráno v 9 hodin všechno vypuklo. Celou akcí nás provázeli Agi z 9.A a Filip z 9.B. Představení si pro nás nepřipravily pouze jednotlivé třídy, ale i školní  družina. Protože byla připravena taneční, pěvecká, anebo divadelní vystoupení, tak to mělo ten správný šmrnc. Všichni si to moc užívali. Atmosféra byla úžasná. Smáli jsme se, tleskali a také tančili. To ale není všechno. Žáci 5. – 8. tř., za každou třídu vždy jeden chlapec a jedna dívka, si nacvičili své vlastní vystoupení, se kterým potom soutěžili. Povedená byla všechna, ale odborná porota nakonec vybrala jako Miss Anežku ze 7. třídy a Missáka Tomáše z 5. třídy.

Dopolední program Miss a Missák dopadl výborně, ale přesto jsme měli před odpoledním vystoupením před rodiči, babičkami, sourozenci a bývalými žáky školy pořádnou trému. Tentokrát jsme program drobně upravili (vypustili jsme vystoupení Miss a Missáků) a na samotný závěr přidali společné vystoupení všech zúčastněných.

Nakonec se vše a všem, včetně nás, povedlo. Cítili jsme velkou úlevu, radost, ale i smutek z toho, že už je vše za námi.

Doufám, že v dalších letech se tato akce též povede a všichni si ji užijí, jako my dnes.

Markéta Neradilová, 9.B