Den Zdraví

Projektový den pro žáky 1. stupně

Dne 8. dubna 2024 si pro nás paní učitelky 1. stupně nachystali akci „Den Zdraví“. V pátek jsme byli rozdělení do pěti skupin. U paní učitelky Drábkové jsme se naučili správně čistit zoubky a starat se o ně. Taky nám s tím hodně pomohl Hurvínek, Mánička a Žeryk. Já jsem si to velmi užila u paní učitelky Gablasové, která nám za pomoci zábavných hledacích kartiček ukázala, jak jíst zdravě, ale i třeba 1. pomoc. Samozřejmě to chce i tělocvik! S paní učitelkou Miklovou jsme společně pozdravili Slunce a zacvičili na úžasné opičí dráze. Paní učitelka Schmuttermaierová nám pomohla s dobrým dechem a hry tu taky nechyběly. Nafoukli jsme si své balónky a vybarvili pomocí brček a dýchání zub. S paní učitelkou Soukupovou jsme hádali zeleninu podle chuti. Dozvěděla jsem se kolik cukru obsahuje coca- cola a už ji asi nebudu pít! Podle mě by si měl každý najít svůj libovolný sport. Vždyť zdraví toho pro nás tolik udělalo.

Míla Mlčáková – žákyně 4. třídy