Týden od pondělí 1. 3. 2021 do pátku 5. 3. 2021

Prvouka

Uděláme v online výuce (co nestihneme, udělají děti samostatně):

Na s. 46 přečíst dětem text nahoře.                                                                                                                              Cv. 1 - do obrázku k živočichům a rostlinám napsat čísla, u nichž jsou jejich názvy.                                           Cv. 2 - zodpovědět otázky (V rybníce žije kapr, cejn a štika. Štika se živí uhynulými i živými rybami; může ulovit i žábu. Druhy žab: rosnička, ropucha, kuňka.).                                                                                              Cv. 3 – přečíst dětem text a děti si prohlédnou obrázek. Máme kapra lysce a kapra šupináče.

Na s. 47 přečíst dětem text  nahoře.                                                                                                                              Cv. 1 - číst s dětmi věty. Do rámečku děti namalují nebo napíší tiskacím písmem 2 nebo 3 výrobky z obilí    ( ovesné vločky, ovesná kaše, chleba, koblihy, koláče), ze dřeva (housle, klavír, skříň, stůl, soška), z mléka (máslo, tvaroh, smetana, sýry), ze skla (lahve, skleničky, konvičky, mísy, tácy, okrasné předměty).