Týden od 16. 3. do 20. 3. 2020


PS Prvouka 2 str. 45 cv. 1 ( zedník, kovář, lékař, kosmonaut), cv. 2, cv. 3, cv. 4 ( spojte odpadky s odpovídajícími kontejnery čarami ). Červená kniha je kniha, kde jsou zapsány všechny ohrožené druhy rostlin a živočichů. Příklady chráněných rostlin: leknín bílý, kandík psí zub, rosnatka okrouhlolistá; chránění živočichové: rys ostrovid, orel skalní, křeček polní, mlok skvrnitý, netopýr velký, jasoň červenooký.                         

Učebnice str. 44 přečíst učivo o jaru. Na této straně dole - M: 20. 3. je noc dlouhá 12 hodin stejně jako den, je to den jarní rovnodennosti; celý den trvá 24 hodin. ČJ: (není povinné)

Pověst  Persefona a  Hádes:

https://sites.google.com/site/starovekebajeapovesti/o-nejlaskavejsi-bohyni

PS na str. 46 cv. 1 ( Jaro začíná 20. nebo 21. března. Jarní měsíce jsou březen, duben a květen. Jarní rovnodennost znamená, že den i noc jsou stejně dlouhé. Až do začátku léta se den bude prodlužovat a noc zkracovat. ), cv. 2, cv. 3 ( přísloví  "jedna vlaštovička jaro nedělá" znamená, že se zima ještě na nějakou dobu může vrátit ), cv. 4 ( Na jaře se ptáci vracejí z teplých krajin. Staví si hnízda a snáší do nich vejce. O vylíhnutá mláďata se starají. Rozkvétají první jarní květiny. Mají nejčastěji barvu bílou a žlutou. Jsou první potravou pro včely. ), cv. 5 ( DEN MATEK - je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství, slaví se druhou květnovou neděli ).