Týden od 16. 3. do 20. 3. 2020


PS Čeština 2. díl cv. 14 na str. 63 ( Rád chodím na procházky do lesa. Sbírám hříbky a klouzky. Když si nejsem jistý, vezmu si atlas hub. Do nejedlých hub nekopu, pochutná si na nich hlemýžď nebo veverka. V listí se může mihnout užovka či slepýš. Houby - hříbky, klouzci; živočichové - hlemýžď, veverka, užovka, slepýš ). ; na str. 64 cv. 15 ( ž-š, b-p, v-f, z-s, d-t, h-ch, ť-ď ), cv.16, cv.17Cv. 18 ( zelenina: mrkev, ředkvička, hrách, okurka, rajče; stromy: broskev, meruňka, třešeň, jabloň; zeleninová jídla: kečup,      salát ), cv. 19 na str. 65Na str. 66 cv. 1(kořen let - letiště...; kořen běh - zaběhat...), cv.2, cv.3( věty tvořit nemusíte ). V učebnici Češtiny 2 na str. 58 cv. 2 ( do malého sešitu, stačí jen napsat dvojice protikladných slov ). 

  

Písanka: 

Str. 8, 9 ( ústní cvičení dole: vrabec za sto roků neudělá ani jeden krok, protože vrabec skáče ), str. 10  ( obrázky: kocour, ovce, slepice, zajíc; význam slov v ústním cvičení dole: cylindr = klobouk, ciferník = část hodin, která pomocí ručiček ukazuje čas, cibulák = hrnek, ctihodný = významný, cvikr = typ brýlí), str. 11 ( přirovnání v ústním cvičení dole: chytrý jako liška, pilný jako včelka, pyšný jako páv, silný jako medvěd ).

Čtení:

Čítanka - přečíst text na str. 60 - 61 "Jak počmárali domeček" a vypracovat úkoly k textu na str. 61. Na str. 62 přečíst básničku Narozeninová a vybarvit správnou odpověď. Vypracovat úkoly na str. 63            ( nespisovná slova: jediný - jediné, koukni - podívej se, lokni si - napij se, vo to dýl - o to déle, marodí - je nemocný; nedělejte tento úkol: č. 29 - Do tajenky napiš název zvířete... a úkol pod ním - blahopřání k narozeninám ).