16. týden od 22. 6. 2020

Dějepis

Učivo dějepisu na období od 22. 6. do 26. 6. 2020

Milí šesťáci,

I v této nezvyklé a nikým neočekávané situaci se nám podařilo splnit všechny úkoly , které jsme měli v tomto školním naplánovány. Samozřejmě, že až se potkáme na začátku 7.třídy, společně si všechno učivo stručně shrneme a upozorníme se na nejzákladnější skutečnosti, které budu chtít, abyste si trvale zapamatovali. Dnes Vám na závěr letošního dějepisného učiva posílám odkaz na ukázku, která Vás seznámí s historií i současností Velké čínské zdi, o které jste se dozvěděli ze zápisu v minulém týdnu.  https://www.youtube.com/watch?v=uCalzBJuNr8&t=10s

Přeju Vám všem hezké prázdniny, odpočiňte si a budu se na Vás těšit v novém školním roce.

Jitka Škrabalová

Matematika

Matematika a fyzika 6. třída 16. týden 22. 6 – 26. 6. 2020 (prezenční i distanční výuka)

V tomto týdnu se setkáme naposledy ve škole, online výuka opět nebude.

Nebudeme probírat nic nového, shrneme si učivo o kvádru a krychli

A) Domácí příprava matematika

Ti, kteří se výuky nezúčastní, si projdou ještě jednou obě prezentace o krychli a kvádru

• Zobrazení kvádru podle pravidel
  • Popis
  • Úhlopříčky
  • Síť
  • Vzorec pro povrch
  • Vzorec pro objem

Pokud to zvládnete, vystřihněte si z barevného papíru síť krychle i kvádru, nalepte si do sešitu za jednu stěnu, aby vám vznikl skládací model.

K učivu o krychli a kvádru se vrátíme příští rok na začátku.

Uschovejte si všechny sešity i pracovní sešity do matematiky i fyziky, budeme je potřebovat příští rok při doplňování a opakování učiva.

Těm,  kteří mi poslali řešení  úkolů i PS,  ještě napíšu hodnocení.

Pokud bychom se už neviděli, tak vám přeji pěkné prázdniny!

B) Školní výuka matematika

Vy, kteří půjdete zítra do školy, si doneste:

• Pracovní sešit do geometrie a školní sešit
  • Rýsovací pomůcky, nůžky
  • Pracovní sešit do aritmetiky, kdo neodevzdal

​​​​​​​Těším se na zítřejší setkání!

Mgr. S. Adamíková

Fyzika

C) Fyzika

Nic nového nezadávám, podíváme se na filmy s fyzikální tematikou. Vy, kteří jste doma, si najděte stránky www.svetenergie.cz  a prohlédněte si film Párty pana Cvrčka  a Objevování energie.

​​​​​​​Těším se na zítřejší setkání!

Mgr. S. Adamíková

Angličtina

Tento týden dokončíme cvičení v pracovním sešitě a přečteme si o původu některých jídel.

učebnice str 53 přečíst text a zpracovat úkoly 1, 3, 4

Dodělat v pracovní sešitě na str 42 a 43/cvičení 1-6

ČJ – mluvnice:

- V následujících větách proveď větný rozbor včetně grafického znázornění a pošli do pátku, 26. 6. 2020, do 18.00 hod. na můj mail. Děkuji.

Včera jsme dívali z Lysé hory na východ slunce.

Její přátelé z Olomouce podnikají každý rok turistický výšlap do Vysokých Tater.