Školní výlet 8. třída

Školní výlet

Vzpomínka na 8.třídu

Brno – do výšek i do podzemí, kulturně i sportovně

Dne 4. 6. jsme my, jakožto 8. třída, navštívili největší moravskou metropoli, Brno. Již brzkou ranní cestu vlakem jsme si užili. Návštěvu Brna jsme zahájili prohlídkou kasemat pod brněnskou dominantou, hradem Špilberkem. Po malé procházce centrem města se odvážnější z nás vydali na prohlídku věže Staré radnice. Výhled, který se nám naskytl, byl opravdu ohromný. Celé Brno jsme měli jako na dlani. Nadšeně jsme ukazovali všemi směry, pojmenovávali jsme místa, kterými jsme procházeli.

Po sestupu z věže jsme ještě prošli náměstí Svobody s netradičním „časostrojem“. Čekala nás cesta brněnskou „šalinou“. Pro paní učitelky Adamíkovou a Jandáskovou to byl kritický moment, ovšem zvládli jsme to bez jakýchkoliv komplikací.

Pak už nás čekal Laser aréna Brno. Téměř všichni jsme se odvážili překročit práh arény a po hlavě se vrhli do akčního dobrodružství.

Po skončení všech aktivit jsme se vřítili na Hlavní nádraží, abychom stihli náš vlak zpátky domů. I když jsme byli zmožení celodenním horkem, do vlaku jsme usedali nadšení ze všech zážitků, které jsme za celý den prožili.

Martina Kašná

​​​​​​​​​​​​​​