Informace rodičům budoucích prvňáčků ve školním roce 2020/2021

ŠKOLNÍ POTŘEBY A DESATERO BUDOUCÍHO PRVŇÁČKA

VÁŽENÍ RODIČE NASTÁVAJÍCÍCH PRVŇÁČKŮ,

blíží se konec školního roku 2019/2020 a po letních prázdninách začne NOVÝ ŠKOLNÍ ROK 2020/2021. Je potřeba se na něj připravit.    Věříme, že Vaše děti mají nebo brzy budou mít školní aktovku, do které si budou dávat potřebné pomůcky pro výuku ve škole.

Nezapomeňte, prosím, přichystat:

- pouzdro (2 tužky č. 2, pastelky, ořezávátko a gumu)

- 1 velké desky na číslice i písmena zároveň (se jmenovkou)

- obaly A4 (4 - 6 kusů), obaly A5 (4 - 6 kusů)

- přezůvky s pevnou patou a bílou podrážkou (podepsané)

- 1 menší ručník (se jmenovkou)

- plátěný ubrousek na svačinu

- malé pravítko

Do VÝTVARNÉ VÝCHOVY a PRAKTICKÝCH ČINNOSTÍ kufřík          nebo krabičku na kreslící potřeby, hadřík, 1 malý štětec a 2 velké štětce  (1 plochý), vodové barvy, umělohmotný hrníček na vodu, malé tuhé lepidlo (např. Kores), malou paletu na rozmíchání barev a zástěrku        (košili).

Do TĚLESNÉ VÝCHOVY plátěný pytlík na věci, teplákovou soupravu, kraťasy (trenýrky), tričko s krátkým rukávem, ponožky, tenisky              do tělocvičny s bílou podrážkou nebo cvičky a tenisky na hřiště.

Věci v kufříku/krabičce (do VV a PČ) budou uloženy ve skříni v 1. třídě  a věci do tělesné výchovy v osobní skříňce v šatně.                                  Kupte, prosím, zámek na školní skříňku (náhradní klíč bude uschovaný ve škole). Další informace k výuce upřesníme v září.          Žáci dostanou ještě další školní potřeby při nástupu do školy (v hodnotě 200,- Kč), hradí je škola. První školní týden začínáme zvolna, aby měly děti čas na adaptaci ve školním prostředí.                                                    Přejeme Vašim dětem chuť do učení a Vám, rodičům, hodně radosti       a veselých zážitků s Vaším prvňáčkem.

DESATERO BUDOUCÍHO PRVŇÁČKA

1. Umím říct své jméno.

2. Vím, jak se jmenuje maminka, tatínek, bratr nebo sestra.

3. Umím se sám/sama obléknout, svléknout a uklidit si své věci.

4. Dokážu si sám/sama zavázat tkaničky u bot.

5. Před jídlem, po jídle a po použití toalety si vždy umyji ruce a utřu se

do svého ručníku/hygienického ubrousku.

6. Umím hlasitě pozdravit dospělého.

7. Když budu něco potřebovat, pěkně požádám kohokoliv o dovolení.

8. Jsem už školák, a proto budu mít na školní lavici jen ty věci,

které patří do školy.

9. Dovedu pozorně, se zájmem a v klidu poslouchat pohádku.

Povídám si o ní s rodiči.

10. Dovedu kreslit tužkou i pastelkami, malovat barvami

a stříhat nůžkami jednoduché tvary.