6. týden 14.4.-17.4.2020

OZV 8.tř. - 14.4.
Opakovat učivo.


Úkoly pro 8. roč. NJ – učebnice str. 30 dole ( Lerne mit Max ) se naučit 4. pád. U předložky in  je 4. pád spojen s otázkou Wohin? – Kam?

Poté do sešitu napsat str. 31/ cv. 4 a z prac. sešitu str. 27/ cv. 17 ( tvary slovesa können )


Matematika 8.třída 14.4. - 17.4.
V úterý 14.4. proběhla první online hodina. Přihlásilo se pouze 11 žáků. K tomu, abych vás mohla pozvat, potřebuji vaši emailovou adresu. Doposud ji nemám od Zuzky Makovické, Matyáše Martinka, Robina Tomáštíka, Jindry Trvaje a Kristýnky Gruberové. Je třeba ji poslat na adresu jandaskova@zsbabice.cz.
Dovysvětlovali jsme si a procvičovali učivo, které bylo zadáno první týden. Do příštího týdne si připravte  dotazy k učivu zadanému 2. týden, tj. Podíl mocnin se stejným základem a Mocnina součinu a podílu. Na konzultaci je třeba si připravit učebnici, sešit a pracovní sešit s vyřešenými příklady + nějaký volný papír na poznámky a vedlejší výpočty. Pozvánku pošlu opět v pondělí, hodina bude vždy v úterý od 9:00.

Informace do českého jazyka !!!!!

Vy, kdo jste už chtěli vypracovat PL B. Němcová, udělejte, prosím, jen část o Babičce. Další stránka o realismu se mi tam nějak vloudila omylem (děkuji Markovi za upozornění). Nyní už je zde uložena správná verze.

Těším se na Vás v on-line hodině

Vaše třídní