2. týden 16. -20.3. 2020

Vážení rodiče,

po dobu mimořádného opatření vyhlášeného Radou bezpečnosti státu týkajícího se zákazu pobytu žáků ve škole, bude výuka angličtiny probíhat distančně, tzn. budu pravidelně posílat zadání práce, kterou by měly žáci postupně zvládnout sami doma. Práce bude zadávaná jak z učebnice tak i z pracovního sešitu. Pokud je to ve vašich silách, bylo by dobré, kdybyste jim s prací pomohli. Pokud byste měli s tímto problém, obraťte se na mě přes e-mail: pavlicova@zsbabice.cz

V průběhu mimořádného opatření by bylo třeba opakovat slovíčka, číst texty, které jsme už četli, z pracovního sešitu zopakovat a procvičit slovní zásobu, která je vzadu v pracovním sešitě na str. 95-96. Je možné si slovíčka najít na internetu a např. přes google překladač si je poslechnout (kvůli výslovnosti).

Poslechy z CD v pracovním sešitě jsou také velmi důležité, bylo by dobře, kdyby se k nim děti vracely. Jsou to poslechy písní a textů z první části lekcí. Jejich názvy jsou uvedeny na přebalu CD.

Týden od 11.3.2020

Pracovní sešit str 43/cv. 2 – přečíst a dopovědět, pak doplnit graf.

Přečíst uč str 35 nákup jízdenky v autobuse a ceny jednotlivých jízd v tabulce podle zápisu (viz níže)

Zápis do ENGLISH:

Money

How much is it? /hau mač is it/ (kolik to stojí?)

- It is £1.80. /it iz wan paund ejty/ Stojí to libru osmdesát.

£1 – one pound (jedna libra)

£1.70 – one pound seventy (jedna libra sedmdesát

Opak: Here you are. /hi(r ) jú á/ (=tady máte. Při podávání něčeho)